from 0
Book Now

Wiedeń

Not Rated
Czas trwania

3 dni

Rodzaj wycieczki

wycieczka szkolna

Wielkość grupy

50 uczniów

Języki

___

Informacje ogólne

Wycieczka dla pracowników szkoły.

1 dzień – Podstawienie autokaru w uzgodnionym miejscu i godzinie. Wyjazd do Wiednia.
Spacer z przewodnikiem i zwiedzanie z zewnątrz: gotycka Katedra Św. Szczepana, dom Mozarta, Stary Rynek, Opera, Plac Marii Teresy, Hofburg – zimowa rezydencja cesarska, Parlament, Ratusz, Uniwersytet i Kościół Wotywny.

2 dzień – Muzeum Historii Sztuki – jedna z największych na świecie galerii posiadająca w swych zbiorach cenną kolekcję malarstwa europejskiego, sztuki starożytnej oraz monet. Spacer ulicami Starego Miasta czas na zakupy. Dalej udamy się do kompleksu pałacowo-ogrodowego zwanego Belwederem – spacer ogrodami w stylu francuskim z pięknymi fontannami i wodospadami. Pobyt w Dzielnicy Donaustadt, w której znajduje się plaża Copa Cagrana, gdzie w letnie popołudnia i wieczory rozbrzmiewają latynoskie rytmy. Zobaczymy romantyczne starorzecze Dunaju – Alte Donau, gdzie znajdują się urocze restauracje nad wodą i plaże miejskie.

3 dzień – Zwiedzanie letniej rezydencji cesarskiej Schönbrunn: wnętrz pałacowych, ogrodów i palmiarni. Czas do własnej dyspozycji na Starym Mieście.
Przyjazd na wzgórze Kahlenberg – panorama i zwiedzanie Kaplicy Jana III Sobieskiego w kościele św. Józefa.  Wyjazd w drogę powrotną.

Termin: do uzgodnienia

Durations

3 dni

Lokalizacja wycieczki

from 0

You might also like