from 0
Book Now

KASZUBY: Wdzydze Kiszewskie, Kościerzyna, Władysławowo, Gdynia, Wejherowo

Not Rated
Czas trwania

3 dni

Rodzaj wycieczki

wycieczka szkolna

Wielkość grupy

50 uczniów

Języki

___

Informacje ogólne

1 dzień: Wdzydze Kiszewskie i zwiedzanie Kaszubskiego Parku Etnograficznego. Dodatkowo uczniowie zapoznają się z podstawowym słownictwem kaszubskim oraz spróbują pisać po kaszubsku. Kościerzyna– spacer po rynku Starego Miasta i zwiedzanie Muzeum Ziemi Kościerskiej oraz udział w lekcji muzealnej – obrzędy i zwyczaje kaszubskie. Przyjazd do nadmorskiej Kaszubskiej miejscowości – Władysławowo. Pobyt na plaży – gry i zabawy.

2 dzień:
  Gdynia – spacer dookoła Skweru Kościuszki, zwiedzanie żaglowca „Dar Pomorza”. Dalej na Kamienną Górę – panorama: miasta, morza, portu. Spacer na plażę miejską i do poru jachtowego. Przyjazd do Wejherowa i zwiedzanie Rynku Starego Miasta, Placu Jakuba Wejhera. Wejście do Ratusza Miejskiego, gdzie zobaczymy: stare instrumenty kaszubskie, hełmy strażackie, tabakiery, tradycyjne ubiory oraz haft regionalny. Władysławowo – zwiedzanie miejscowości. Pobyt na plaży – gry i zabawy.

3 dzień:
 Szymbark– zwiedzanie: domu do góry nogami, domu Sybiraka, Bunkru Gryfa Pomorskiego, Muzeum Ciesielnictwa – 2300 historycznych eksponatów do obróbki drzewa. Ognisko z pieczeniem kiełbasek: (kiełbaski, chleb, ketchup).

Liczba osób i ceny do ustalenia indywidualnie.

 

 

Durations

3 dni

Lokalizacja wycieczki

from 0

You might also like