from 0
Book Now

Gdzie mieszkał Fryderyk

Not Rated
Czas trwania

1 dzień

Rodzaj wycieczki

wycieczka szkolna

Wielkość grupy

50 uczniów

Języki

___

Informacje ogólne

Warszawa Chopina – miasto, w którym jako kilku miesięczny chłopczyk zamieszkał Fryderyk Chopin, z nim związany był przez większą część swojego życia. W Warszawie dorastał, uczył się, stąd wyjechał na zawsze opuszczając ziemię ojczystą.

  • Plac Piłsudskiego – pierwsze mieszkanie Chopinów
  • Uniwersytet Warszawski – Pałac Kazimierzowski, w którym uczył się młody Fryderyk i było drugie mieszkanie Chopinów
  • Kościół Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu z sercem kompozytora i epitafium wyrzeźbionym na jego cześć przez Leandro Markoniego
  • Kościół ss. Wizytek
  • Muzeum Fryderyka Chopina na Okólniku.

Wycieczki jednodniowe organizujemy wyłącznie dla szkół z Warszawy i okolic

Wielkim pianistą i kompozytorem był Fryderyk Chopin. Jest naszą dumą narodową, urodził się w Żelazowej Woli, a jego poważny profil widnieje na butelce luksusowej wódki/pudełku czekoladek.

Do niedawna tyle przeciętny Polak, dorosły i dziecko, potrafił powiedzieć o Chopinie.

I powiewa zgrozą, gdy uświadomimy sobie, że większość cudzoziemców uważa Chopina za Francuza. Po ukończeniu naszej gry, nigdy już nie zapytają – to co Chopin robił w tej Warszawie?

Program przygotowaliśmy w 2 wersjach:

dla cudzoziemców – program wybierany przez grupy z ambicjami artystycznymi, lub specjalistyczne, np. study tour. Założeniem głównym jest zaprezentowanie uczestnikom Warszawy jako miasta atrakcyjnego turystycznie, ale I miejsca,, które ukształtowało osobowość kompozytora. W tym programie, na każdym kroku chwalimy się Fryderykiem Chopinem I pokazujemy go jako młodego człowieka, pełnego zapału I planów, w oderwaniu do wątków paryskich miłostek.
W obu przypadkach wątek scenariusza gry osnuty jest wokół dzieciństwa i młodości kompozytora, które spędził w Warszawie. Przedstawiamy jego biografię w sposób nowoczesny, wpływający na wyobraźnię i z poczuciem humoru.
Nasza gra to zabawa na poziomie, oparta na faktach, z wątkiem tajemnicy do odkrycia. Wskazówki nie są podane wprost – niejednokrotnie są zaszyfrowane, ukryte, czasem należy wykonać zadanie, by otrzymać wskazówkę. W grę zaangażowani są statyści (niektórzy w strojach z epoki).

Grę wzbogaca prywatny, kameralny koncert chopinowski.

Durations

1 dzień

Lokalizacja wycieczki

from 0

You might also like